Hrvatske tenisačice Petra Martić i Donna Vekić plasirale su se u četvrtfinala.
Hrvatska tenisačica Petra Martić (WTA - 40.) preokretom je stigla do pobjede 4:6, 7:5, 6:3 nad Rumunjkom Anom Bogdan (WTA - 150.), kojom se plasirala u četvrtfinale WTA turnira u Istanbulu.
U dvoboju u kojem je čak sedam puta gubila servis, ali i devet puta uspjela osvajati gemove u kojima je Rumunjka bila na početnom udarcu, Martić je nadoknadila set i 'break' zaostatka (4:6, 1:3). Nakon što je izborila odlučujući set, naša je tenisačica preuzela kontrolu i s tri 'breaka' u trećem setu došla do pobjede nakon dva sata i 15 minuta igre.
Uspješna je bila i Donna Vekić koja se također plasiralau četvrtfinale WTA Premier turnira u Stuttgartu, nakon što je u dvoboju 2. kola svladala Ruskinju Dariju Kasatkinu s 6:1, 7:5 nakon 79 minuta igre.
U njihovom prvom dvoboju Vekić je projurila prvim setom oduzevši triput servis Kasatkinoj. U prvoj dionici meča 22-godišnja Osječanka napravila je samo četiri neforsirane pogreške i iskoristila sve promašaje svoje suparnice.
U drugom setu je Vekić počela više griješiti pa je Kasatkina dobila priliku za povratak u meč. Ruskinja je dvaput imala prednost 'breaka' (2:1, 3:2), ali je oba puta Vekić odmah u sljedećem gemu vraćala izgubljeno. Kad je trebala odservirati za odluku u 'tie-breaku' drugog seta Kasatkina je ponovno počela promašivati, a na meč-loptu je napravila dvostruku pogrešku i tako poslala hrvatsku tenisačicu u treće četvrtfinale na Premier turnirima u ovoj godini. Donna Vekić je u Brisbaneu došla do polufinala, a u St. Peterburgu do finala.
Na putu prema polufinalu u Stuttgartu našu najbolju tenisačicu čeka prva igračica svijeta Japanka Naomi Osaka koja je s 6:4, 6:3 svladala Tajvanku Su-Wei Hsieh i time se zadržala na svjetskom tronu bez obzira na daljnje događaje i rezultate u Stuttgartu.
Vekić je protiv Osake igrala jednom i izgubila prije tri godine u 1. kolu Australian Opena.